Перша Всеукраїнська наукова конференція студентів, аспірантів та молодих науковців «ФІЛОСОФІЯ: MODUS OPERANDI»

Кафедра філософії, соціології та релігієзнавства
проводить Першу Всеукраїнську наукову конференцію
студентів, аспірантів та молодих науковців
«ФІЛОСОФІЯ: MODUS OPERANDI»
Конференція відбудеться 28-31 жовтня 2021 р. за адресою:
м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка 57, гуманітарний корпус ПНУ ім. В.Стефаника, факультет психології

Проблематизація:
Ми вважаємо, що філософська методологія є основною проблемою філософії сучасності. Які підстави цього твердження?
1. Ми не певні навіть щодо самого визначення та значення методу філософії, адже ми філософи, і ми проблематизуємо. Інакше кажучи – ніякого operandi без modus.
2. Навіть коли ми віримо, що знаємо про метод, то не розуміємо (або не знаємо), яким чином ми можемо використовувати методи поза їх філософською «alma mater». Що є моїм modus operandi як дослідника?
3. Навіть коли ми думаємо, що знаємо, як використовувати метод, то проблемою постає формування дискурсивного середовища, в якому ми взаємодіємо, спільно працюючи над вирішенням філософських проблем. Як поєднати мій modus operandi із modus operandi інших?
4. Припустимо, що проблему “три” ми вирішили, та чи знаємо ми хоча б одну діючу філософську школу в Україні? Тому вважаємо, що формування філософської школи як одного з історичних способів modus operandi впливу філософії на суспільство\світ є значною проблемою.
5. Уявімо, що у нас існує філософська школа. Яким є найбільш ефективний modus operandi філософських шкіл?

На конференції пропонується розглянути таке коло питань:
– Мислення про мислення як «спосіб дії (modus operandi)» філософії
– Особливості філософських методологій: як філософія працює з «речами»?
– Філософська традиція, школа, парадигма, система
– Нефілософські методи у філософії
– Філософські методи у повсякденності
– Філософський метод як підстава формування філософського дискурсу
– Філософський дискурс як підстава для формування філософської школи
– Діяльність та взаємодія філософських шкіл

Технічна інформація:
Оргвнесок: студенти – 120 грн., аспіранти – 170 грн, викладачі – 240 грн.
Тези: збірка тез буде видана у електронному форматі перед початком конференції (публікація тез без участі в роботі конференції – додаткові 100 грн оргвнеску). Учасники конференції отримають сертифікат.
Формат тез: до 8 тисяч друкованих знаків, посилання у квадратних дужках, перелік джерел в кінці тексту. Тези будуть допущені до публікації після рецензування. Реквізити оплати буде надіслано після реєстрації.
Дедлайн та контактні дані: для будь-якої форми участі у конференції необхідно заповнити реєстраційну форму https://cutt.ly/QEyd4wJ не пізніше 20 жовтня 2021 р. Адреса оргкомітету конференції: philosmoperandi@gmail.com, м. Івано-Франківськ, 76000, вул. Шевченка 57, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, факультет психології, кафедра філософії, соціології та релігієзнавства.
Контактні телефони: 0991940015 – Возняк Степан Володимирович (viber, telegram), 0956419502 – Багрій Орест Андрійович (viber, telegram, whatsapp, messenger), 0955613949 – Харук Марія-Катерина Романівна (telegram).

Google Docs

ФІЛОСОФІЯ: MODUS OPERANDI

(28-31 жовтня 2021 року)

На конференції пропонується розглянути таке коло питань:
– М…