Попри усю складність військового часу, філософія, соціологія та релігієзнавство незмінно залишаються у фокусі уваги науково-дослідних проєктів учнів-членів Малої академії наук України

26 березня 2022 р. на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук. З-поміж представлених 11 наукових секцій активною роботою відзначилися секції «Філософії», «Соціології» та “Теології, релігієзнавства та історії релігії”, які очолили доценти кафедри філософії, соціології та релігієзнавства Гнатюк Я.С., Кучера І.В. та Білоус С.І. Журі відзначило високий рівень знань та ерудиції конкурсантів, наукову і практичну актуальність їхніх досліджень. За результатами конкурсу у секції «Соціологія» учениця 10 класу Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату Байдюк Кіра здобула І місце. Учениця 10 класу Дзвиняцького ліцею Федяк Тетяна посіла ІІ місце, а Андрухів Марко учень 9 класу Ліцею імені Миколи Сабата Івано-Франківської міської ради виборов ІІІ місце. У секції «Філософія» перемогу здобув Кузів Назарій, який посів ІІ місце. Кучера І. В. побажала Байдюк Кірі достойних здобутків на наступному етапі, а всім конкурсантам подякувала за участь в роботі секцій і запросила на навчання на одну із спеціальностей факультету психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Керівник секції релігієзнавства доцент кафедри філософії, соціології, релігієзнавства Білоус С. І. відзначила три конкурсні релігієзнавчі роботи: 1. «Церква Святого Архистратига Михаїла – осередок духовності калушан» (Заяць Ірина Олегівна, учениця 10 класу Калуського ліцею № 7); 2. «Михайло Коцюбинський «Харитя»: духовний аспект, особливості публікацій твору та його «насущність» у наші дні» (Бардюк Анастасія Василівна, учениця 10 класу Тисменицького ліцею) 3. «Людина може перетворити на рай всю землю лише тоді, коли вона носитиме рай у собі» (Левицька Богдана Романівна, учениця 10 класу Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка). Творча атмосфера, плідні висновки, учнівська активність, позитивне налаштування щодо перспектив релігієзнавчих досліджень характеризували роботу секції теології, релігієзнавства та історії релігії. Білоус С.І. запросила конкурсанток до подальших творчих комунікацій з релігієзнавцями і філософами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника!

Кафедра філософії, соціології та релігієзнавства вітає конкурсанток із здобутими
результатами!)