“Рада вітати усіх на конференції! Тематика є дуже цікавою та актуальною. Насамперед, тому що вона є міждисциплінарною. Сьогодні психолінгвістика – це не тільки про мову і комунікацію, це ті інструменти, які дають нам можливість побудувати ефективну розмову, налагодити стосунки в повсякденному житті, на роботі, в суспільстві загалом. Науковці з різних закладів України і зарубіжжя будуть обговорювати надзвичайно важливі питання, які турбують нас усіх. Бажаю цікавих доповідей та нових ідей для того, щоб побачити важливі напрями, які потрібно досліджувати”, – зазначила у вітальному слові перша проректорка Прикарпатського національного університету Валентина Якубів.
“Наша конференція об’єднала фахівців різних галузей, зокрема, психології, соціології, філософії, педагогіки, лінгвістики та інших науковців. Сьогодні Україна проживає найскладніший етап у своїй історії та бореться за цінності демократичного суспільства. Саме дослідження таких психолінгвістичних засад дозволить висвітлити досвід глибинних переживань, взаємодії, посттравматичного зростання. Представлена динаміка є зараз на часі, тому сподіваюся, що результати нашої конференції висвітлять ефективні траєкторії психологічної підтримки українців і дозволять оптимізувати гармонійну взаємодію задля нашої Перемоги” – підкреслила заступниця декана факультету психології з наукової роботи ПНУ, доцент Оксана Чуйко.
У ході доповідей обговорювали такі теми: методологічні та теоретичні засади дослідження етикетного та конфліктного дискурсу в етиці, лінгвістиці та психології; психолінгвістика конструювання дискурсу ворожості й війни в інформаційному просторі та комунікативні стратегії інформаційної гігієни особистості; лінгвокультурні, соціально-психологічні та екзистенційні виміри психотерапевтичного дискурсу в умовах війни; проблеми педагогічної етики та засоби позитивної трансформації конфліктності дискурсу в освітньому середовищі.
За матеріалами роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції передбачено випуск збірника тез в електронному форматі. Електронні версії збірника матеріалів конференції та сертифікати участі будуть готові впродовж трьох тижнів після проведення заходу й надіслані на електронну адресу учасників. Також збірник матеріалів в електронному вигляді буде опубліковано на сайті кафедри психології розвитку та розміщений в електронній бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.