Відповідну угоду про співпрацю було підписано сьогодні керівниками департаментів та ректором ПНУ.
Ректорат ПНУ завжди підтримує ініціативи керівників факультетів, інститутів, які спрямовані на поєднання теоретичних знань з практичною діяльністю, зазначив ректор університету Ігор Цепенда.
«Протягом останніх років поряд з навчально-виробничими практиками ми все частіше маємо справу з дуальною освітою, коли ми проситимемо наших керівників поділитися своїм досвідом, але й ввести це в рамки навчального процесу, де окремі дисципліни будуть викладатися безпосередньо в прив’язці до департаменту чи до музею, чи до інших установ. Те напрацювання, яке нами зроблено, буде, без сумніву, платформою для розвитку. Ми вдячні нашим друзям з органів місцевої влади за цю підтримку, бо без них нам би не вдалося підготувати високого рівня фахівців. Ми всі зацікавлені в одному – мати високого рівня фахівця. Ми радіємо, що наші випускники влилися у ваші інституції і виконують ті завдання, які стоять перед нами», – наголосив Ігор Цепенда.
Сьогодні близько 700 студентів університету мають за своїми навчальними планами 30 навчальних та 98 виробничих практик, – зазначила завідувачка відділу виробничої (навчальної) практики ПНУ Ярослава Василишин.
“Якщо виробничі практики організовуються на різних базах практики і частково на базах культурно-мистецького спрямування, то всі навчальні практики проводяться на базах практики, які відповідають обраному фаху, що містить в собі компетентності культурно-мистецького спрямування. Це – майбутні археологи, музикознавці, художні реставратори, керівники художніх колективів музики та танцю, знавці народознавства та етнології, архіваріуси. Базами нашої виробничої і навчальної практики є всі заклади культури міста та області без перебільшення”, – наголосила Ярослава Василишин.
Зі свого боку керівник Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Федорак заявив, що співпраця між ПНУ та управлінням, зокрема, є дуже важливою з огляду на підготовку кадрів в тому числі для державного будівництва.
«В умовах глобалізації дуже важливо, щоби молоді люди на цих базах практики здобули, крім практичних знань, певну кваліфікацію, професійні навички і набували досвіду, який буде дуже важливим на подальшу перспективу», – зазначив Володимир Федорак.
«Дуже важливо, – підтримала думку Володимира Федорака, керівниця Департаменту культури Івано-Франківської міської ради Надія Загурська, – молодих, ініціативних, перспективних втримати в Україні. Щоби вони працювали для України. Також хочу підкреслити, що міський голова Руслан Марцінків часто організовує зустрічі з молодими людьми, вислуховує їх ідеї. Це також важливо, бо іноді їхнє бачення є настільки неординарним і цікавим, що його можна використати при реалізації наших планів, задумів, проєктів, у тому числі міжнародних. Тому таке підписання угоди про співпрацю, яке маємо сьогодні, відкриває нам ці широкі перспективи».
Участь в онлайн-зустрічі, організатором якої виступив відділ виробничої (навчальної) практики ПНУ, взяли також декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Микола Кугутяк, декан факультету туризму Володимир Великочий, декан факультету фізичного виховання і спорту Ярослав Яців, директор навчально-наукового інституту мистецтв Анатолій Грицан.