Науковці університету увійшли в ТОП-2% світового рейтингу найбільш цитованих вчених

Четверо науковців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – професор Володимир Лущак, доцент Олег Лущак, професор Тарас Василишин та доцент Тетяна Татарчук увійшли у ТОП-2%  найвпливовіших (найцитованіших) науковців у своїх галузях у 2023 році.

Варто зазначити, що науковці Володимир Лущак, Олег Лущак та Тетяна Татарчук вже третій рік поспіль займають такі високі позиції у світовому рейтингу, натомість Тарас Василишин увійшов до рейтингу вперше.

Цитованість (кількість посилань інших дослідників на наукові статті автора) – це показник, який значною мірою демонструє наскільки наукові дослідження певного автора затребувані та цікаві іншим дослідникам у галузі. Зокрема, дослідники цитують (посилаються на) інші статті для трактування своїх наукових результатів чи розробки/доповнення/спростування нових наукових ідей та гіпотез, з яких використовують методологічну базу тощо.

Загалом до рейтингу увійшло 94 науковці зі всієї України і їх список вже втретє очолює професор Прикарпатського університету Володимир Лущак.

За даними наукометричної бази Scopus професор Володимир Лущак має понад 9829 цитувань, 224 індексовані публікації та індекс цитування (h-індекс) – 45. Доцент Олег Лущак має понад 4477 цитувань, 139 індексованих публікацій та індекс цитування (h-індекс) – 36. Доцент Тетяна Татарчук має 3333 цитування, 87 індексованих публікацій та індекс цитування (h-індекс) — 35. Професор Тарас Василишин має 264 цитування, 23  індексовані публікації та індекс цитування (h-індекс) – 10.

Загалом зазначимо, що щорічний рейтинг науковців за рівнем цитованості їхніх праць складається дослідниками Стенфордського університету та аналітиками видавництва Elsevier та SciTech Strategies. Рейтинг базується на аналізі близько 7 млн. профілів науковців у наукометричній базі Scopus, з яких за відібраними критеріями цитованості (загальна кількість цитувань, h-індекс, кількість цитувань із врахуванням співавторів та місця автора у списку співавторів та ін.) сформовано рейтинг понад 200 000 найбільш цитованих науковців.

Рейтинговий список включає більш, ніж 200 тисяч вчених з усього світу, які розподілені за 22 науковими напрямками, розділених на більш, ніж 175 конкретних галузей. Вітаємо наших науковців та пишаємося їхніми високими досягненнями!

Першоджерело: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6