Разом наблизимо якісну дошкільну освіту до віддалених гірських регіонів

Однією з місій Прикарпатського національного університету є спрямування освітнього та наукового потенціалу на розвиток і зміцнення регіону. З метою виконання цього призначення, а також враховуючи те, що університет готує фахівців з дошкільної освіти та планує розширити реалізацію Міжнародного проєкту «Гірська школа українських Карпат» на дошкільні гірські заклади, ректор ПНУ Ігор Цепенда разом з Головою підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної ради України Володимиром Вороновим відвідали низку дитсадків у гірських районах Карпат.

Володимир Воронов є ініціатором нового закону про дошкільну освіту, який суттєво покращить якість раннього розвитку дітей в Україні. І минулого тижня Верховна рада підтримала його у першому читанні.

«Україні вже давно потрібно реформувати дошкільну освіту. Тому ми пропонуємо чітко визначити форми її здобуття, форми дитячих садочків, педагогічну підтримку батьків та ще низку важливих змін. Впевнений, їх відчують усі учасники процесу – і педагоги, і батьки», – переконаний парламентарій. «Також ми пропонуємо створити центри педагогічної та психологічної підтримки та допомоги батькам, як мінімум один у кожній територіальній громаді. Це допоможе їм отримати інформацію про освітні програми, навчально-методичне та інформаційне забезпечення», – пояснював представникам органів місцевого самоврядування гірських регіонів Прикарпаття ініціатор законопроєкту під час сьогоднішніх зустрічей.