Прикарпатський університет відкрив центр психологічної допомоги

На базі факультету психології ПНУ відкрився перший центр психологічної допомоги та підтримки “Разом з тобою”. Проєкт стартував у партнерстві з благодійним фондом «Разом для України», який об’єднує різних українських активістів по всій території США та підтримує глобальну мережу з понад двох тисяч людей різного походження.

Метою трьохмісячного пілотного проєкту є надання психологічної підтримки особам, які постраждали від війни. «Це допомога для людей, які проживають в Україні, включаючи дітей, які зазнали травм, пов’язаних із війною, та також був переміщений зі своїх домівок через війну», – розповіла докторка психологічних наук, професорка, декан факультету психології ПНУ Лариса Заграй.

Центр психологічної підтримки “Разом з тобою” працюватиме на факультеті психології Прикарпатського університету імені Василя Стефаника вул. Шевченка 57 (вхід з вул. Чорновола) гуманітарний корпус 5 поверх кім. 504.

“Ми розуміємо, наскільки сильно зараз страждає мирне населення та як сильно воно потребує підтримки. Підтримки не тільки фінансової, але й психологічної. Адже люди не тільки втратили своє майно та змушені були покинути свій дім, але й пережили справжнє жахіття. Страждають як діти, так і  їх батьки. Їм потрібна допомога вже зараз”, – пояснила Евеліна Курілець, виконавча директорка БФ «Разом для України».

В рамках проєкту організатори планують працювати з психологічно постраждалими від війни разом з україномовними ліцензованими психологами не тільки в Україні, а й у Західній Європі та США.

Такий центр матиме головного координатора та кілька психологів. Ініціатива передбачає й супервізію для українських психологів та надання їм спеціальних рекомендацій.

Університет разом із благодійним фондом й надалі планують розвивати мережу схожих центрів психологічних консультацій.

“Насправді ми розпочали роботу над цим проєктом набагато раніше, адже війна в Україні триває з 2014 року. Ми надзвичайно радіємо, що маємо змогу долучитися до такої важливої місії. Це спосіб допомогти тим, хто потребує цього на професійному рівні. Сподіваємося такі ініціативи матимуть своє продовження ”, – розповів Ігор Цепенда, ректор ПНУ.