Наші студенти мали можливість поспілкуватися з політиками, науковцями та митцями на VIA CARPATIA

П’ятдесят найкращих студентів Прикарпатського університету мали змогу взяти участь у якості гостей щорічного Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи Via Carpatia-2021 “Капітал свободи: 30 років культурної незалежності”, який проходив 25–27 червня 2021 року в с. Криворівня та смт. Верховина Івано-Франківської області.

Просто неба — зіркові музичні гурти, театральні постановки та цікаві дискусії відомих політиків, науковців, митців про культуру і незалежність.

У одній з дискусійних панелей взяв участь ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.

Разом з директором Студій Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яном Маліцьким та ініціатором VIA CARPATIA, народним депутатом України Миколою Княжицьким й експертами у різних галузях він дискутував на тему «Хребет культурної незалежності”. Під час виступу ректор підкреслив, що «відновлення Прикарпатським та Варшавським університетами Обсерваторії на горі Піп Іван – це найбільший українсько-польський гуманітарний проєкт, який вже виходить за рамки двосторонніх відносин, оскільки об’єднує університети країн Карпатського регіону, які створили унікальний формат співпраці Collegium Carpathicum. У нього входять університети Вишеградської четвірки, України і Румунії. Символічно, що штаб-квартира цієї університетської організації знаходиться в Міжнародному науковому центрі «Обсерваторія» на горі Піп Іван». Насиченою була не тільки конференційна складова VIA CARPATIA, а й культурна.

Сьогодні форум завершується концертом гурту «Go-A», який виступить просто неба вперше після представлення України на Євробаченні, а напередодні гурт «Гайдамаки» представив у Верховині свою прем’єру альбому. Також всі охочі могли аплодувати гуртам «Мандри» і «Кораллі».

Відкриття року — проєкт «HutsulPlanet» вперше виступив у Верховині із прем’єрою альбому «Весняні думи». Крім того, Ростислав Держипільський відкрив форум виставою-феєрію «Вигнані з раю» з Івано-Франківським національним академічним драматичним театром, а закриватиме сьогодні новою постановкою «Гуцульське весілля».

FacebookTwitterLinkedIn